Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Rok 1994 - pierwszy komputer PC w domu. Pierwsza wycieczka do sklepu z komputerami w celu zakupienia pierwszej oryginalnej gry na PC. Tytuły na sklepowej półce porażają ilością - można było je policzyć na palcach jednej ręki, a o większości z nich właściwie nigdy nie słyszałem. Co tu wybrać...? Po dłuższej chwili pada na wybór gry Haroon Classic. Pierwsze pudełko jakie przyciągnęło mój wzrok, ciekawy temat batalii morskich w okresie zimnej wojny - może być fajne.

Write comment (0 Comments)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
Darmowy remake bardzo popularnej niegdyś gry Transport Tycoon Deluxe z 1994 roku pojawi się w bibliotekach Steam. Open Transport Tycoon Deluxe zaliczyć można do pereł gier. Jest to samodzielny remake bardzo udanej gry Chris Sawyer Transport Tycoon Deluxe z 1994 roku. Tytuł ten jest stworzony na licencji Open Source, przez co jest to gra całkowicie darmowa. Od powstania remake minęło już 15 lat i mimo to tytuł ten jest nadal wspierany i co ciekawsze rozwijany. Obecnie tytuł ten dostępny jest już po przez sklep Microsoft, i z tego co wiem już pierwszego kwietnia pojawi się na platformie Steam.
 

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

MicroProse zostało założone przez Sida Meiera i Billa Stealeya w 1982 roku. Było odpowiedzialne za stworzenie wielu bardzo dobrych produkcji takich jak: Cywilizacja, Transport Tycoon, Master of Orion, Master of Orion II czy symulatorów Silent Service, F15 Strike Eagle, F-19 Stealth Fighter,Red Storm Rising.

Write comment (0 Comments)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
“Shadow Empire” już 3 grudnia pojawi się na steamie. Gra która szturmem wzięła tegoroczne listy najlepszych gier turowych. A o której zapewne wielu nie słyszało. Po mimo swojej stylizacji graficznej przypominającej czasy świetności DOS. Gra ta ma bardzo wiele do zaoferowania. Znajdziemy w niej kompleksowy dobrze przygotowany system walki oraz bardzo szczegółowe zarządzanie wszelkimi aspektami frakcji. Dodatkowo znajdziemy w nim elementy rozwoju postaci rodem z “Crusader King” czy okrutnie szczegółowy proces generowania świata jak w “Dwarf Fortress”. Jest to jedna z bardziej skomplikowanych gier 4X jaka powstała do tej pory. Aby przebrnąć przez instrukcję tej gry trzeba poświęcić naprawdę dużo czasu.