Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Moi drodzy dość dużo czasu upłynęło od premiery Armored Brigade. Patrząc wstecz miało to miejsce w listopadzie 2018 roku. Zatem minęły 4 lata, odkąd ta gra daje nam możliwość wzięcia udziału we współczesnych działaniach lądowych z perspektywy dowódcy. Gra w tym czasie doczekała się trzech oficjalnych oraz kilkudziesięciu społecznościowych dodatków i modyfikacji. Tytuł właściwie trafnie jest opisany przez wydawcę gry: „Armored Brigade to taktyczna gra wojenna w czasie rzeczywistym, skupiająca się na realizmie i grywalności. Gra czerpie inspirację z takich klasyków, jak Close Combat, Steel Panthers i Flashpoint Campaigns: Red Storm . W pancernej brygadzie zimna wojna stała się gorąca, a Europę ponownie rozdziera konflikt. „Żelazna kurtyna” oddziela mocarstwa zachodnie zebrane pod sztandarem NATO od Związku Radzieckiego i jego sojuszników z Układu Warszawskiego”

Wydawca: https://www.matrixgames.com/game/armored-brigade
Steam: https://store.steampowered.com/app/1089840/Armored_Brigade/
GOG: https://www.gog.com/game/armored_brigade
Write comment (0 Comments)
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

"Conflict of Heroes Awakening the Bear" to cyfrowa adaptacja gry planszowej o tym samym tytule. Jest to jedyna próba konwersji tego systemu na formę cyfrową jaką znam. Po mimo dobrego wykonania gry, produkt nie zyskał nazbyt wielkiej popularności, gdzie paradoksalnie gra planszowa odniosła bardzo duży sukces.

Wydawca: https://www.matrixgames.com/game/conflict-of-heroes-awakening-the-bear
Steam: https://store.steampowered.com/app/510320/Conflict_of_Heroes_Awakening_the_Bear/
Write comment (0 Comments)
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Po świątecznych wyprzedażach u wydawcy Slitherine pojawiło się u mnie kilka ciekawych, przynajmniej dla mnie tytułów. Jednym z nich jest „Tiger on the hunt”. Zapewne gry tej nie znajdziecie w rankingach top gier strategicznych, jednak dla osób lubiących tematykę gier wojennych to nie lada smaczek.

Wydawca: https://www.matrixgames.com/game/tigers-on-the-hunt
Write comment (0 Comments)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Prowadząc blog o komputerowych grach strategicznych, grzechem z mojej strony byłoby nie napisać o grach producenta 2By3 Games. Jeśli maiłbym obecnie wskazać cyfrowe gry z okresu drugiej wojny, które są przykładem złożoności i zawiłości gatunku do tego obejmują ogromny zakres działań, posiadają głębię operacyjną i są zdecydowanie dobrymi symulatorami frontu drugowojennego to właśnie wybrałbym tytuły studia 2By3 Games.

Wydawca: https://www.matrixgames.com/game/gary-grigsbys-war-in-the-east-the-german-soviet-war-1941-1945
Write comment (0 Comments)
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W moje ręce ostatnio wpadła kolejna odsłona gry wzorowanej na stołowym miniaturowym systemie Richarda Bodley Scotta. Jest to oczywiście Field of Glory 2 Medieval. Tym razem gra przenosi nas w czasy feudalnego średniowiecza, gdzie prym wiodły zastępy rycerzy zakutych w ciężkie zbroje oraz ciężka kawaleria konna.

Wydawca: https://www.slitherine.com/https://www.slitherine.com/game/field-of-glory-ii-medieval
Write comment (0 Comments)